• Kotvící a lankový systín ROOFSAFE™  - použití
  • Kotvící a lankový systém ROOFSAFE™ - použití
  • Kotvící a lankový systém ROOFSAFE™ - použití
  • Kotvící a lankový systém ROOFSAFE™ - použití
Kotvící a lankový systém ROOFSAFE™ - použití

Kotvící a lankový systém ROOFSAFE™ - použití a ukázky instalace

Dostupnost:Skladem

Roofsafe™ Anchor and Cable System je horizontální systém, který umožňuje kontinuální přístup do všech částí střechy. Maximální rozteč mezi středovými úchyty je 12m a zabezpečuje plynulý pohyb uživatele bez nutnosti přejišťování.

 

Systém lze použít pro pracovní omezení (polohovací systém) nebo pro zachycení pádu uživatele a může být instalován na střešní systémy.

 

Roofsafe ™ samostatný úchyt může být také použita jako jednotlivý kotvící bod pro potřeby uživatele údržby, např. údržba střešních krytin, shazování sněhu, revize technologií umístěných na střeše.

 

V roce 2011 byl Uniline Safety Systems a Roofsafe ™ Anchor and Cable přidán do nabídky Capital Safety. Tento systém je nyní kombinován se systémem DBI-SALA® evolution ™ a spojují dva zavedené a velmi respektované horizontální systémy při zachování všech funkcí a výhod obou systémů.

 

Vlastnosti a výhody:

 

·         Roofsafe ™ úchyt je variabilní, aktivuje se a absorbuje energii bez ohledu na to, v jaké orientaci působí zatížení, což poskytuje celkovou svobodu a flexibilitu při návrhu systému.

·         Unikátní systém absorbování energie uvnitř Roofsafe ™ úchytu snižuje celkové zatížení základové desky na upevnění. Umožňuje použití menšího počtu spojovacích prostředků v řadě situací a tím se snižuje počet střešních průniků a šetří se čas a peníze během instalací.

·         Metoda upevnění pro ploché střešní systémy urychluje dobu instalace a snižuje tepelné mosty snížením tepelných ztrát ze stavby/budovy. Obě tyto funkce šetří čas a peníze zákazníka.

·         Roofsafe ™ úchyt využívá slitiny hliníku pro snížení celkové hmotnosti a šetření nákladů.

·         Roofsafe ™ úchyt využívá stavebnicového provedení, zabírá méně místa v logistice, snižuje dodatečné náklady na instalaci střešních bezpečnostních systémů. Při absorbování energie a jeho následné deformaci je možné odstranit horní modul a nahradit ho novým.

·         Design základových desek obsahuje více možností upevnění na jednotlivé střešní profily.

·         Roofsafe ™ úchyt pro ploché střechy je navržen tak, aby snadno odolával povětrnostním vlivům a zamezoval tepelným mostům.

·         Kotevní oko na jednotlivém kotevním bodě je otočné a poskytuje maximální funkčnost a bezpečnost při používání.

·         Roofsafe ™ lankový systém využívá vysoce kvalitní 316 nerezové ocelové lanko a nabízí výjimečnou volnost pohybu, což umožňuje uživateli bezpečně procházet rohy a kontury budov.

·         Maximální rozteč mezi středovými úchyty je 12m a minimalizuje střešní prostupy.

·         Jednotlivé prvky zajišťují dlouhodobou odolnost proti korozi.

·         Uni 8 ™ evolution™ jezdec lze nasadit v jakémkoliv místě systému a tím umožňuje uživateli flexibilní pohyb po systému.

·         Roofsafe ™ kotvící a lankový systém je v souladu s normami EN 795, OSHA, ANSI, AUS / NZ a byl testován dle normy EN795 třídy A a C.

 

 Absorbce pádu

 

V případě pádu se RoofSafe ™ úchyt deformuje, jak je patrno z obrázku. Tím se redukují síly vznikající při pádu, působící na kotvící bod, na méně než 5kN. Je to nejnižší hodnota svého druhu na trhu. Toto umožňuje instalaci na všech typech starých a nových střech.

 

Přehled použití

 

Roofsafe ™ systém může být použit jako horizontální lankový zajišťovací systém, který umožňuje nepřetržitý kontinuální pohyb na všech částech střechy, nebo alternativně může být použit jako jediný bod ukotvení.

 

RoofSafe ™ kotvící a lankový systém je díky své nízké hmotnosti ideální pro instalace na starší budovy, které vyžadují systém ochrany proti pádu.

 

Příklady instalace

  

A RoofSafe™ Anchor Systém oko & čep 7241161
B 8mm šestihranný lisovaný napínák                          7234016
8mm 7x7 nerez lanko/m 7240211
D 8mm brzda & karabina   7234020
RoofSafe™ Anchor středový úchyt                          7234085
RoofSafe™ Anchor 90° rohový úchyt                         7241162 
  RoofSafe™ Anchor 45° rohový úchyt                        7241163* 
  RoofSafe™ Anchor variabilní úchyt    7234086*
G 8mm šestihranná koncovka ve tvaru vidlice             7234011 
RoofSafe™ Anchor základová deska 405 x 405        7241136 
I RoofSafe™ Anchor koncovka/ roh asfalt                   7241143 
J RoofSafe™ Anchor středový úchyt asfalt                   7241144

 Spojovací prvky pro upevnění na konstrukci nejsou součástí dodávky.
* Tato komponenta se liší od obrázku

 

Bezpečná práce ve výšce

 

Jednou z hlavních příčin úmrtí a zranění při práci je pád z výšky. Když je nevyhnutelné pracovat ve výškách a když nejsou možné jiné prostředky zabezpečení, mnozí se spoléhají na horizontální zajišťovací protipádové systémy.

 

Je obzvláště důležité pro lidi, kteří musí pracovat ve stavební údržbě na střechách, protože mohou být vystaveni značným rizikům, zatímco plní své povinnosti. Změny počasí, nestabilní střešní prvky, skluz, vítr, strmé sklony a kluzké povrchy mohou všechny dostat do nebezpečí, a tak poskytnutí bezpečného systému práce je zásadní, zajištění jak dodržování předpisů, tak bezpečnosti zaměstnanců a dodavatelů.
Uživatel se připojí k Roofsafe ™ kotvícímu nebo kabelovému systému pomocí osobních ochranných prostředků, jako jsou postroje a tlumiče pádu.

Je doporučeno, aby se horizontální zajišťovací systém používal všude tam, kde je to možné, protože zachytí uživatele při pádu a snižuje rizika.

 

Roofsafe ™ kotvící a lankový systém je instalován certifikovanou společností HAK CS, spol. s r.o., která byla plně vyškolena a má k tomu oprávnění od výrobce. Periodická odborná prohlídka a zkouška musí být provedena každých 12 měsíců servisním pracovníkem firmy HAK CS, spol. s r. o., která je k tomu oprávněna výrobcem. Odpovědnost za dodržení termínu má uživatel systému.